MorTilki.Com

Platin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır? Platin Renk Saç Modelleri

Platin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır? Platin Renk Saç Modelleri

Son dönemin saç trendi olan platin renkler, sarının farklı tonlarından kül rengine kadar farklı renk tonlarını içeriyor. Platin, cezbedici cesur bir renk ancak bununla birlikte elde edilmesi en zor renklerden biri. Özellikle koyu siyah saçlara sahip bir kadınsanız, platin rengine geçiş süreciniz daha meşakkatli ve maliyetli olacaktır. Bu yüzden, saç rengini açmaya başlamadan önce platin rengin size yakışıp yakışmayacağını bilmeniz önemlidir.

Platin saç renkleri söz konusu olduğunda, açık tenliler ve doğal sarışınlar bu konuda çok daha şanslı diyebiliriz. Ancak dünya kadın nüfusunun yalnızca % 2’si doğal sarışındır. Çocukluğunda sarışın olanların çoğunun büyüdükçe saç rengi koyulaşır. İyi haber şu ki, yetişkinliğinde sarışın olmamasına rağmen, çocukluğunda sarışın olan bir kadın için platin renkler çok daha uyumludur.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere eğer kumral saçlı, açık tenli ve renkli gözlü biriyseniz platin renk size tam uyum sağlar ancak koyu siyah saçları olan, esmer tenli ve kahverengi gözlü bir kadınsanız platin sarısı saç rengini yeniden değerlendirmenizde fayda var. Çünkü, koyu renk saçların platine dönüş aşaması gerçekten zorlu bir süreç ve her zaman istenilen sonucu vermeyebiliyor. Dahası, bu işin maddi yönü var ve platin saçlara kavuşmanız için normalinden biraz daha fazla bütçe ayırmanız gerekiyor. Diğer yandan, yaklaşık 6 haftada bir kere kuaföre giderek saç diplerine rötuş yaptırmanız gerekiyor (Saçınızın ne kadar hızlı uzadığına bağlı olarak). Tüm bu uygulamalar hiç ucuz değil. Bu kadar şey sonrasında, size yakışmayan bir renk ile ayna karşısına geçmek istemezsiniz.

Platin saç rengi kimlere yakışır? Sorusunu cevaplandırdığımızı düşünüyorum ancak bu konuda tamamiyle emin olamanız için en iyi yol peruktur. Çoğu güzellik salonu farklı renk ve modellerde peruk bulunduruyor. Eğer gittiğiniz kuaförde böyle bir hizmet varsa, istediğiniz platin renkte olan bir peruğu takın ve aynaya bakın. Böylelikle en iyi cevabı kendiniz verebileceksiniz.

Platin saç rengi konusunda kafalara takılan bir diğer soru da platinin daha yaşlı göterip göstermeyeceği. Aslına bakarsanız bu sorunun cevabı platin rengin tonuyla ve saç modelinizle yakından alakalı. Platin sarısının yaşlı göstermek gibi bir handikapı yok ancak yukarıdaki görsellerdeki gibi duman ve kül rengi tonlarında olan platinler için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Netice itibariyle saçlarınızı ağartıyorsunuz veya başka bir ifadeyle beyazlatıyorsunuz. Beyaz saç ile daha genç görünmek, sizde takdir edersiniz ki pek mümkün olmayan bir şey. Ancak bu konu sizi kararınızdan vazgeçirmesin. Nitekim, beyaza yakın tonlardaki duman rengi platin saç hem modern hem de masum bir silüet oluşturuyor. Ayrıca dalgalı ve örgü modellerde son derece şık bir profil çizilmesine yardımcı oluyor.

Son olarak, eğer platin renklere geçme gibi bir düşünceniz varsa bu işi uzman birine yaptırmanızı tavsiye edeceğim. Evde yapmaya kalkışan birçok kadın saçların yanması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabiliyor. Güzellik salonlarında platin saçlara kavuşmanın maliyeti biraz tuzlu olsa da buna değeceği kanaatindeyim.

Çeşitli tonlarda ve modellerde platin renk saç modellerinden oluşan bir galeri hazırladık. Kuaföre gitmeden önce aşağıdaki galeriye göz atmanız ilham almanız açısından faydanıza olacaktır. Onlarca fotoğraf içinde yüz tipiniz ve cilt renginize uygun, beğeneceğiniz bir model bulacağınıza eminim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ