MorTilki.Com

Kuru Şampuan Nedir? Kuru Şampuanlar Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Kuru Şampuan Nedir? Kuru Şampuanlar Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Hayatı yoğun bir tempoda yaşayan, günlük saç bakımı için kısıt vakti bulunan kadınların kurtarıcısı olan kuru şampuanlar, doğru yöntem ve zamanlarda kullanıldığı taktirde saçların cansız, mat ve bakımsız görünmesinin önüne geçebiliyor. Kullanımı son dönemlerde yaygınlaşan kuru şampuanlar hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Özellikle çalışan kadınların vazgeçilmez kişisel bakım ürünleri arasında bulunan kuru şampuan, genellikle yağlı saç tiplerinde karşılaşılan sorunlarını önlüyor. Doğru yöntemle uygulandığı taktirde saçları duştan yeni çıkmış gibi gösteriyor. Özel içeriği sayesinde saniyeler içerisine saçları tertemiz eden kuru şampuan, hangi zaman aralıklarıyla ve nasıl kullanılmalıdır?

Nedir Bu Kuru Şampuan?

 

Çiçek bahçesinde hissettiren kendine has hoş bir kokusu bulunan, su kullanmaya gerek kalmadan saçı kirden arındıran kuru şampuan, nişasta veya mısır gibi ana bileşenlerden oluşan bir tür saç temizleyicidir. Formülündeki bileşenlerin yağ emici özelliği sayesinde kısa sürede saçları temizler ve kolay şekillenmesine yardımcı olur.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saç spreylerinde gördüğümüz gibi bir kutuda bulunan kuru şampuan, hafifçe çalkalandıktan sonra saç derisine 10 cm uzaklıktan püskürtülür ve parmak uçlarıyla masaj yaparak bütün saç derisine eşit olarak yayılır. Ardından bir tarak yardımıyla bütün saç taranır. Bu işlemin yapılmasının nedeni saçlarda kalıntı bırakmamaktır. Eğer tarama işlemi yapılmazsa, ürünün içeriğindeki pudra nedeniyle saçlar kepekli gibi görünebilir. Kuru şampuanın ıslak saçlara uygulanmaması gerektiği unutulmamalıdır. Doğru şekilde uyguladığınız taktirde saçlarınız hacim kazanacak ve tertemiz olacaktır.

Kuru Şampuan Ne Zaman Kullanılmalı?

Gece saçlarını yıkadıktan sonra, ertesi gün saçları sanki hiç yıkanmamış gibi görünen saç tipleri için idealdir. Sadece kirli saçlar için kullanılmaz. Saçlarınızı yıkayıp tamamen kuruttuktan sonra da kullanarak hacim, canlılık ve parlaklığın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Her Gün Kullanmak Saça Zarar Verir Mi?

Eğer saç tellerinizi çabuk kırılmıyor ve saç deriniz aşırı hassas değilse, kuru şampuanı her gün kullanmanızda bir sakınca yoktur. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; diğer saç bakım ve şekillendirici ürünlerin kullanımında olduğu gibi, ürün saç derisinde günlerce bırakılmamalı ve vakit bulunca saçlar normal şekilde yıkanmalıdır. Eğer saç derisinde uzun süre kalırsa saç derisinin hava alması zorlaşacak ve dökülme sorunu ortaya çıkacaktır.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ