MorTilki.Com

Et Benlerinden Kurtulmak İçin En Etkili Doğal Çözümler

Et Benlerinden Kurtulmak İçin En Etkili Doğal Çözümler

Genetik nedenler veya cildin güneş ışınlarına aşırı şekilde maruz kalmasıyla oluşan et benleri genellikle zararsızdır. Vücudun açıkta kalan bölgelerinde çıkan et benleri, oluşturduğu görüntü nedeniyle kişiyi rahatsız edebilmektedir. Daha çok estetik açıdan sorun yaratan bu cilt sorunu, bazı doğal yöntemlerden yardım alarak kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor…

Vücut derisinin ince olduğu yerlerde daha kolay çıkabilen, deriye renk veren melanin adlı pigmentin bir bölgede aşırı salgılanması nedeniyle yağlı bir şişkinlik şeklinde oluşan et benleri, birçok kişinin ortak sorunudur. Erkekler tarafından fazla önemsenmese de kötü bir görüntü oluşturduğu gerekçesiyle kadınların kabusu olabilmektedir.

Yüzümüzün farklı bölgelerinde, kollarda, koltuk altı ve boyun gibi birçok yerde oluşan et benleri, herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan doğal yollarla giderilebiliyor. Birçok kişi tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış bu yöntemleri sizler için bir araya getirdik.

1 – Soğan Suyu ve Deniz Tuzu

Doğal antibiyotik olarak tabir edilen ve birçok faydası bulunan soğan, içerisinde sayısız faydalı bileşen barındırın doğal bir antibakteriyeldir. Soğan suyu ve deniz tuzunun bir araya gelmesiyle oluşan karışımla et beni sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir adet soğanının kabuğunu soyun ve küçük parçalar şeklinde doğrayın. Soğanların içerisine 1 yemek kaşığı deniz tuzu ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız bu karşımı bir gün oda sıcaklığında bekletin. Bir parça pamuğu bu karışımın suyuna batırın ve et beninin üzerine bandaj yardımıyla sabitleyin. Sabaha kadar bekletmeniz yeterlidir. Bu yöntemi bir hafta boyunca uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

2 – Çay Ağacı Yağıyla Et Benlerini Yok Etme Yöntemi

Sivilce ve diğer cilt sorunları için yaygın şekilde kullanılan çay ağacı yağı, et beni sorunuyla karşılaşanların en çok kullandığı doğal yöntemlerdendir. Oldukça güçlü bir etkiye sahip olan bu yağı kullanmadan önce muhakkak suyla seyreltmeniz gerekmektedir.

Bir parça ıslak pamukla et beninin üzerini temizleyerek bölgeyi olası mikroplardan arındırın. Yarı yarıya suyla seyrelttiğiniz çay ağacı yağından birkaç damlayı et beninin üzerine damlatın. Bu işlemi et benleri kaybolana kadar günde iki kez tekrar etmeniz yeterlidir.

3 – Et Benlerini Elma Sirkesiyle Düşürme

Hidroksi doğal asitler bakımından zengin olan elma sirkesi, cildin ph değerini dengeleyerek cilt sorunlarının oluşmasını engeller. İçerdiği doğal asitler, belirli bir süre kullandıktan sonra ciltteki siğil ve et benlerini ortadan kaldırmaktadır.

Bir parça pamuğu sıcak suya batırın ve et beninin olduğu yeri narin bir şekilde ovalayın ve kurutun. Kuru küçük bir parça daha pamuğunun üzerine üç damla elma sirkesi damlatın. Pamuğu yara bandı kullanarak bölgeye sabitleyin ve sabaha kadar bekletin. Son olarak cildinizi ılık suyla durulayın. Her gece bu uygulamayı tekrar ederseniz bir süre sonra et beni düşecektir.

4 – Kekik Yağı Yöntemi

Kekik yağı, ciltte oluşan leke ve yara izlerini yok etmek için birçok kişi tarafından kullanılan güçlü bir doğal üründür. Aynı zamanda et benleri için de kullanılır ve yeniden çıkmasının önüne geçer. Ciltte kullanmadan önce mutlaka yarı yarıya suyla seyreltilmesi gerekmektedir.

Yarım çay kaşığı kekik yağını aynı miktarda suyla seyreltin. Hazırladığınız bu karışımı pamuk yardımıyla et beninin üzerine sürün ve 20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Her gün iki defa aynı yöntemi uygulayarak kötü bir görüntü oluşturan bu cilt problemine son verebilirsiniz.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ