MorTilki.Com

Gözlük Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Tüyoları

Gözlük Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Tüyoları

Gözlük kimi zaman optik, kimi zaman güneş gözlüğü, kimi zaman aksesuar olarak kullanılabiliyor. Kadınlarda gözlük kullanımı çoğu zaman stil haline gelmiş durumda. Peki gözlüklerle kendi stilinizi oluştururken nasıl makyaj yapmanız gerekiyor? Gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Gözlüklü Kadınlara Makyaj Tavsiyeleri

Parlak ve Canlı Renk Ruj Seçin

Gözlük kullanan kadınlar, göz makyajına canlı renklerle yoğunlaşmak yerine dudaklarını ön plana çıkaracak rujlar kullanmalıdır. Kırmızı ve mor en dikkat çeken canlı renklerdir.

Maskarayı İhmal Etmeyin

Belirgin kirpikler gözlük arkasında harika bir manzara oluşturacaktır. Gözlük takan kadınlarda maskara, kullanılması gereken ürünlerdendir.

Allık Sürmeden Olmaz

Gözlük çerçevenizin bittiği elmacık kemiği bölgenizde ışıldayan sağlıklı bir yüz sizi çok daha havalı gösterecektir. Allık sürmeyi ihmal etmeyin.

Gözlük Çerçevesine Göre Eyeliner

Eğer gözlüklerinizin çerçevesi kalınsa eyelineri kalın çekmelisiniz. Tam tersi ince çerçeve gözlük kullanıyorsanızda gözünüze ince kalem çekin.

Belirgin ve Şekilli Kaşlar

Gözlüğünüzün üst çerçevesinin bittiği bölgede başlayan parlak ve canlı kaşlarınız yüz güzelliğinizin herşeyidir. Kaşlarınızı kalemle belirginleştirip şekil verebilirsiniz.

Gözaltlarınızı Aydınlatın

Çoğu zaman gözlüğün gözaltına düşürdüğü gölge yüzünden bu kısımlar daha koyu görünebiliyor. Gözaltı kremi ya da az miktar pudra bu koyu kısımlardan kurtulmanızı sağlar.

Tercihiniz Açık Renk Farlar Olsun

Koyu tonlarda yapılan göz makyajı gözlüklü kadınlar için uygun değildir. Her zaman açık ve canlı renkler tercih edilmelidir. Gözlük arkasında gölgede kalan gözler açık renklerle vurgulanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ