MorTilki.Com

Evde Kaş Nasıl Alınır? Cımbızla Kaş Şekillendirme

Evde Kaş Nasıl Alınır? Cımbızla Kaş Şekillendirme

Kaş aldırma işlemi kuaför ve güzellik merkezlerinde düşük fiyatlara yapılabiliyor. Ancak, kuaföre gitmek için yeterli zamanınız olmadığında, kaşlarınızı evde kendiniz alabilirsiniz. Tabii bunu en doğru şekilde nasıl yapacağınızı biliyorsanız!

Kaş alma işlemi ip, ağda ve cımbız kullanılmak suretiyle 3 farklı şekilde yapılıyor. Bu yöntemlerin içinde en pratik ve kolay olanı ise şüphesiz cımbız kullanmak. Bu yazımızda evde cımbızla kaş nasıl alınır? Sorusunu cevaplandırarak, kaş şekillendirme konusunda püf noktalarını paylaşacağız.

Öncelikle kaşlarınıza nasıl bir şekil vereceğinize karar vermiş olmanız gerekiyor. Ayrıca uzun kılların alınması daha fazla canınızı acıtacağından, çok uzun olan kaş telleriniz varsa bunları makasla kısaltmanızda fayda var.

İpucu : Kaş almaya başlamadan önce duş almanız kaşlarınızı daha kolay ve acısız almanıza yardımcı olur. Kıl köklerinin nemlenerek yumuşaması, daha acısız bir epilason açısından önemlidir.

Kaş almaya başlamadan önce kaşlarınızın başlangıç, eğim ve bitiş noktalarını işaretlemeniz hata yapma ihtimalinizi en aza indirir. Bu bağlamda, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi burun deliklerinizden dikey olarak bir kaş kalemi tutun ve başlangıç noktanızı bulun. Ardından eğim (kavis) noktasını bulmak için kaş kalemini bir pergel gibi yana kaydırın ve irisinizin (gözün renkli kısmı) bittiği noktayı işaretleyin. Son olarak kaşınızın bitiş noktasını belirlemek için kalemi gözünüzün dış ucuyla aynı hizaya getirip nokta şeklinde işaretleyin.

Artık evde kaş almak için her şey hazır. Cımbızla kaşlarınızı almaya her zaman alt taraftan başlayın. Bu esnada kaşları alırken uzama yönüne doğru çekerek alın ve bir kerede en fazla 1 kılı çekin. Bu işlem, hem daha az canınızın acıması hem de olası hataları en aza indirmeniz açısından önemlidir. Eğer kaşınızı alırken hata yaptıysanız, aynı görünsün diye diğer kaşınızı da hatalı alarak ona benzetmeye çalışmayın. Hataları gidermek için kaş kalemlerinin size yardımcı olabileceğini unutmayın.

Son olarak kaşların sık sık alınmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Güzellik uzmanlarına göre kaşların alınmasının ardından yeni bir kaş şekillendirme için en az 1 hafta geçmesi gerekiyor. Daima güzel ve bizi takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ