MorTilki.Com

Evde French Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Evde French Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Fransız oje olarakta bilinen French oje, son yıllarda oldukça revaçta. Son yılların bu moda ojesini yaptırmanız için artık güzellik merkezlerine gitmenize hiç gerek yok. Birkaç basit adımla yapabileceğiniz french manikür ve pedikür uygulaması güzelliğinize güzellik katacak.  Peki French nasıl yapılır? işte yanıtı…

Öncelikle şunu belirtmeliyim, ister manikür olsun ister pedikür, french oje en çok küt tırnaklara yakışır. Oval kesilmiş tırnaklara  french yapılsa bile istenilen çekici görünümü tırnaklara yansıtamaz. Uygulamaya başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın uzun kısmının küt şekilde olması gerekir. Tabi tırnak diplerinden ölü derilerin alınması gerektiğini hiç söylemiyorum bile…

French oje setlerini piyasadan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Fakat ben bu yazımda french oje setinizin olmadığını düşünerek evdeki imkanlarla nasıl yapabilirsiniz bundan bahsedeceğim.

1 – Tırnağın tamamına oje koruyucusu ya da parlatıcı olarak bildiğimiz şeffaf ojeyi sürün ve kurumasını bekleyin. Bu işlem frenchi daha uzun kullanmamız açısından önemlidir.

2 – Tırnakların uzun kısmı açık kalacak şekilde tırnaklarınızın üzerine bant yapıştırın. French setlerinin içinde bu işlem için uygun bantlar oluyor ancak setiniz yoksa siz kağıt bant tercih edebilirsiniz o da yoksa diğer bantlardan. Ancak bantı tırnağa iyice bastırarak yapıştırmayınki, sonra yapışkan kısmı tırnakta pürüz bırakmasın.

3 – Tırnağın bantsız uzun kısımlarına beyaz ojeyi iki kat sürün.

4 – Beyaz oje kuruduktan sonra bantları tırnağınızdan çıkarın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bantları çıkardıktan sonra tırnak üzerinde yapışkan madde kalmamasıdır. Aksi halde üzerine süreceğimiz parlatıcı ojenin altında kalacağı için pürüzlü görünüme neden olur.

5 – Son aşamada tırnak uçlarındaki beyaz rengi bastırmayacak açık tonlarda nude oje renkleri sürerek üzerine parlatıcı sürebileceğiniz gibi, yalnızca şeffaf parlatıcıyı tırnağınızın tamamına sürerek french pedikür ya da manikür işlemini bitirebilirsiniz.

Evde french yapmak işte bu kadar kolay. Sizde evinizdeki malzemeleri kullanarak bakımlı, çekici el ve ayak tırnaklarına sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ