MorTilki.Com

Hassas Ciltler İçin Uygun ve Etkili Sonuçlar Veren Makyaj Temizleyici Ürünler

Hassas Ciltler İçin Uygun ve Etkili Sonuçlar Veren Makyaj Temizleyici Ürünler

Hassas cilt tipine sahip olan kadınlar, makyaj temizliği sırasında kullanılan ürünlerde seçici davranmalıdır. Aksi taktirde tahriş, döküntü ve alerji gibi cilt problemleriyle karşılaşabilirler. Özellikle kış mevsiminde daha hassas hale gelen cilt, inatçı makyaj lekelerinin temizlenmesi sırasında kızararak zarar görebilmektedir.

Neredeyse her gün farklı türdeki makyaj malzemeleri ve temizleyici ürünlere maruz kalan cilt yapısı, gerekli önlemler alınmadığı taktirde canlılığını kaybederek ciddi zararlar görebilmektedir. Söz konusu zararlar, bir süre sonra en güçlü ciltleri bile etkisi altına alabiliyor. Hal böyleyken hassas cilt tipleri daha kolay ve ağır şekilde hasarlar alabiliyor. Gün boyu yüzde kalan makyajı temizlerken, zararsız ve etkili bir yapıya sahip makyaj temizleyici ürünleri tercih edebilirsiniz. İşte o ürünler ve özellikleri…

1 – LA PRAIRIE – Supreme Balm Makyaj Temizleyici

Cildin temel ihtiyaçlarından olan nemlendirici özelliği bulunan ürün, kullanım sırasında cildi besliyor. Hassas cilt tipleriyle uyumlu ve hafif bir formüle sahip olan temizleyici, bütün makyaj ürünlerini kolayca temizlemesinin yanı sıra, cildin doğal onarım işleyişine de katkıda bulunmaktadır.

2 – KIEHL’S – Centella Sensitive Facial Cleanser

Makyaj ürünleri ve diğer etkenler nedeniyle meydana gelen gözenek tıkanmasının önüne geçen bu temizleyici, içeriğinde hassas ciltleri güçlendiren doğal bitki özlerini barındırıyor. Cilt yapısının zarar görmesine engel olan ürün, en çok rağbet gören makyaj temizleyicileri arasında bulunuyor.

3 – LANCOME – Galateis Douceur

Bir temizleme sütü olan bu ürün, en zorlu makyaj kalıntılarını etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. Papatya özü ve ananas özleri ile güçlendirilen Galateis Douceur, narin ve kolay zarar görebilen türdeki ciltler için üretildi. Aynı zamanda cilde ferahlık ve canlılık kazandırıyor.

4 – ELEMIS – White Flowers

Cildin en hassas noktalarından göz çevresi ve dudak gibi kolay zarar görebilen bölgeleri zarar vermeden temizleyen White Flowers adlı ürün, içerisindeki doğal özler sayesinde cildin nem ihtiyacını karşılıyor. Hafif bir formüle sahip olan temizleyici, birçok kadının favorilerinden.

5 – ESTEE LAUDER – Verite Light Lotion Cleanser

Ciltte bulunan nemin kaybolmasına engel olarak derinlemesine bir makyaj temizleme özelliğine sahip ürün, gözeneklerin nefes almasını kolaylaştırıyor. Hassas cilt tipleri için özel olarak üretilen Verite LightLotion Cleanser, makyaj çantanızda mutlaka bulunmalı.

6 – BOBBI BROWN – Soothing Cleansing Oil

Bütün cilt tipleri için uygun içeriğe sahiptir ve cilde nüfuz eden makyaj ürünlerini etkili bir biçimde temizler. Hassas cilt tipine sahip kadınların da gönül rahatlığıyla kullanabileceği Soothing Cleansing Oil, içeriğindeki yasemin çiçeği özü ile ciltte kuruluk oluşmasına engel olmaktadır.

7 – VALMONT – Wonder Falls Makyaj Temizleyici Krem

Yüzdeki bütün makyaj ürünlerini kolaylıkla temizleyen bu krem, kuru ve hassas cilt tipine sahip birçok kadın tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir. Kullanım sonrası yüzde rahatlama ve ferahlık oluşturan Wonder Falls temizleyici, sık karşılaşılan kızarma ve tahrişi önlemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ