MorTilki.Com

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri – Ten Rengine Göre Uygun Allık Seçimi

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri – Ten Rengine Göre Uygun Allık Seçimi

Makyajın en mühim adımlarından olan allık, solgun yanaklara renk kazandırarak yüzün daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Makyajı tamamlayıcı bir ürün olarak nitelendirebileceğimiz allık, her yüz tipi için farklı teknikler kullanarak uygulanmalıdır.

Allık, farklı cilt tipleri ve yüz şekilleri için doğru yöntemlerle uygulandığı taktirde, yüzün güzel görünmemesi için hiçbir neden bulunmamaktadır. Her kadının kendisine yakıştırdığı bir allık rengi ve sürüş tekniği bulunur. Ayrıca bu etkenlerin dışında kullanılan fırçanın da doğru seçilmesi oldukça önemlidir.

Ten Rengiyle Uyumlu Allık Nasıl Seçilir?

Seçim sırasında dikkat edilmesi gereken ilk kural, yüzün solgun görünmesine neden olabilecek aşırı koyu renk tonlarının tercih edilmemesidir. Yüzünüz için en uygun allık rengi, soğuk bir havada yüzünüz üşüdüğü zaman yanaklarınızın aldığı renktir.

Açık cilt tonuna sahip olanlar: Pembe tonları.

Buğday cilt tonu için: Koyu kahve kayısı ve şeftali tonları.

Koyu esmer cilt tonları: Aşırı parlamayan mercan renkleri.

Farklı Yüz Tipleri İçin En Uygun Allık Sürme Yöntemleri:

1 – Yuvarlar Yüzler

Yuvarlak yüz tipine sahip olan kadınlar, doğru bir allık sürme yöntemiyle yüzün uzun ve ince görünmesini sağlayabilirler. Allığı yanaklarınızın üst bölgesine uyguladıktan sonra, fırçanızla yanaklarınıza derinlik uygulayacak biçimde yarım dairesel hareketler uygulayın. Fırçanızla çene kısmınıza yapacağınız ufak bir dokunuşla işlemi bitirebilirsiniz.

2 – Uzun ve Oval Yüzler

Bu iki yüz tipinde en dikkat çeken kısım geniş alın yapısıdır. Doğru bir allık sürme yöntemi kullanarak çene ve yüz kısmı daha fazla ön plana çıkarılabilir. Allığı şakaklarınıza ve elmacık kemiklerinize sürerek bu kısımları daha belirgin bir hale getirmeniz, sizin için en uygun tekniktir.

3 – Kalp Şeklinde ve Kare Yüzler

V harfini andıran kalp şeklindeki yüz tipine sahip olanlar, dengeli görünen yüz hatlarına sahip olmak için kaşlarını hiza alarak yüzün orta kısmına doğru narin dokunuşlar yaparak allık uygulamalıdır.

Kare yüz hatlarına sahip olanlar, gülümsedikleri anlarda bile ciddi bir ifade ortaya koyarlar. Allık kullanarak bu sert yüz ifadesini daha yumuşak hale getirmek için, yüzdeki kemikli kısımların arka plana alınması gerekmektedir. Allığı elmacık kemiklerin üst kısımlarına dairesel hareketlerle sürerek hafifçe dağıtabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ