MorTilki.Com

Rujun Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı? Rujun Kalıcılığını Artırmak İçin İpuçları

Rujun Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı? Rujun Kalıcılığını Artırmak İçin İpuçları

Bir partide, düğünde, toplantıda ya da sevgilinizle olan randevunuzda endişe etmek isteyeceğiniz son şey eminim rujunuzun çıkmasıdır. Rujunuzun bardağa çıkması, dişlerinizi renkli hale getirmesi veya dudak kenarına birikerek toplanması tüm kadınların ortak makyaj sorunu. Diğer yandan, birkaç püf noktasına dikkat ederek rujların daha kalıcı olmasını sağlamak mümkün.

Akşam yemeğinden sonra veya minik bir öpücüğün ardından kendinizi aynaya bakmak zorunda hissediyorsanız ruj sürme konusunda bazı tavsiyelere ihtiyacınız var demektir. Bu yazımızda rujun kalıcı olması için ne yapılmalı? sorusunu cevaplandırarak, rujun kalıcılığını artırmaya yönelik birkaç ipucunu paylaşacağız. Eğer siz de hazırsanız artık başlayalım!

Hazırlık Her Zaman Önce Gelir

”Hazırlıksızlık, başarısızlığa hazırlanmaktır” sözünü sanırım duymuşsunuzdur. Bu yüzden öncelikle hazırlık aşamasıyla işe başlıyoruz. Kuru ve pul pul döküntüsü olan dudakların üzerinde ruj kalıcı olmayacağı gibi istenilen tonları da tam olarak yansıtmaz. Başlamadan önce nemli bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın ve ölü deriden arındırın. Sonrasında ise nemlendirici dudak balsamı kullanarak, dudaklarınızı nemlendirin. Fazla balsamı kağıt mendil ile hafifçe temizleyin ve yüzünüz için kullandığınız kapatıcıdan bir miktar dudaklarınıza sürün. Kapatıcınız yoksa da dert etmeyin, sonraki adıma geçin.

Dudak Kalemi Kullanmanın Tam Zamanı

Eğer bu zamana kadar dudak kalemi kullanmadıysanız, artık onlarla tanışma zamanınız geldi demektir. Öncelikle dudağınızın kenar sınır hatlarını kalemle çizin ve ardından tüm dudağınızı kalemle boyayın. Yalnızca makyaj değil, dünyadaki aklınıza gelebilecek tüm boyama işlerinde kalıcılık ve daha güzel bir görünüm için astar kullanılması şarttır. Dudak kalemleri, dudağınızın zemin kat astar boyasını oluşturur desek sanırım yanılmış olmayız. Bu sebeple dudak kalemi kullanmayı ihmal etmeyin. Bu arada süreceğiniz rujun rengine uyumlu bir kalem kullandığınızdan emin olun.

İstediğiniz Ruju Sürme Zamanı

Artık zemini başarıyla tamamladığımıza göre asıl katmana geçebiliriz. İstediğiniz ruju dudaklarınıza sürün. Bu aşamada gün boyu dayanıklı olmasıyla bilinen likit rujları da tercih edebilirsiniz. Ruj sürme işleminin ardından sonraki adıma geçin. Merak etmeyin, neredeyse bitti!

Pudra ile Kalıcılığı Artırarak Sonlandırın

Saydam ya da transparan olarak bilinen pudralarla dudaklara son dokunuşu yapın. Saydam pudralar, rujun dudaktaki kalıcılığını artıracak en önemli materyallerden biri. Bu aşamada toz ya da kompakt pudra kullanıyor olmanız pek önemli değil ancak kuruyan dudaklara sahipseniz toz pudradan uzak durmanızda fayda var. Dudaklara pudra uygulamasının ardından artık çıkmaya hazırsınız. Tebrikler, artık siz de gün boyu kalıcı ruja sahipsiniz. 🙂

Rujun kalıcı olması için yapılması gereken işlemleri sıraladık. Bu basit ipuçları sayesinde artık rujunuz bardaklarda veya dişlerinizde değil, tüm gün dudaklarınızda kalacak. Hoşça ve bizi takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ