MorTilki.Com

Yüz Çukurlarına Ne İyi Gelir? Sivilce Kaynaklı Yüz Çukurları İçin Doğal Yöntemler

Yüz Çukurlarına Ne İyi Gelir? Sivilce Kaynaklı Yüz Çukurları İçin Doğal Yöntemler

Akne ya da diğer adıyla sivilce tüm dünya genelinde en yaygın cilt sorunudur. Çoğu zaman kısa süre içinde kendiliğinden geçer ve ciddi bir risk oluşturmaz. Ancak sivilceden muzdarip birçok insan daha sonra yeni bir sorunla karşılaşır; sivilce çukurları. Portakal kabuğunun dış yüzeyini andıran pürüzlü ciltlerin birincil suçlusu sivilceler ve bunların oluşturduğu çukurlardır.

Sivilcelerin patlatılması, sıkılması veya sert bir şekilde ovulması cilt üzerinde leke kalmasına neden olabilir. Bu çukur ve izleri kesin olarak gidermek için lazer tedavisi, kimyasal peeling, dermabrazyon ve mikrodermabrazyon gibi tıbbi yöntemler uygulanmaktadır. Tüm bu tıbbi işlemlerin dışında etkili ve ucuz doğal ev çözümleri de etkili sonuçlar verebilir. İşte o yüz çukurlarına iyi gelen doğal yöntemler…

Yüz Çukurlar İçin E Vitamini Kapsülleri :

E vitamini sivilce izleri ve çukurlarını en aza indirmek için kullanılabilir. E vitamini yalnızca cildin görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda antioksidan özellikleri ile serbest radikallerle savaşır.

Bu yöntem için satın aldığınız E vitamini kapsüllerini iğne ile delin ve sıkarak parmağınıza damlatın. Ardından sıvıyı sorunlu bölgeye uygulayın. Uyumadan önce bu işlemi yapmak, vitaminin derinin alt katmanlarına nüfuz etmesini sağlayacağından akşam yatmadan önce uygulamanız yerinde olacaktır.

Yüz Çukurları İçin Süt ve Bal Maskesi

Süt ve bal olabildiğince yumuşak kıvamda maddelerdir. Ancak bu iki doğal ürün birleştiğinde güçlü bir eksfolyan olur. Bir kase içine az miktarda süt dökün ve macun kıvamına gelinceye kadar süzme bal ekleyin. İkiliyi iyice karıştırıp sivilce çukuru olan bölgelere sürün. 15 – 20 dakika bekletip maskeyi yüzünüzden çıkarın. Bu doğal maskeyi düzenli olarak kullanmak cildi tahriş etmeden izlerin ve çukurların kaybolmasını sağlar.

Yüz Çukurları İçin Karbonat ve Su Yöntemi

Karbonat mikrodermabrazyon seansı sırasında kullanılan bir bileşendir. 1 çorba kaşığı karbonata 2 çorba kaşığı karbonat ekleyerek, evde kendinize mini bir mikrodermabrazyon seansı uygulayabilirsiniz. Su ve karbonatı iyice karıştırıp çukurların olduğu bölgeye sürün ve 2 dakika bekletin. Nazikçe ovalayın ve su ile durulayın. Bu işlemi ayda bir kere uygulamak derin sivince çukurlarını en aza indirir.

Sivilce İzleri İçin Limon Suyu Yöntemi

Sivilce sonrası geride kalan izleri ve koyu lekeleri hafifletmenin bir başka yoluda narenciye sularıdır. Limon suyu ciltte melanin üretimini durduran sitrik asit içerir. Piyasada C vitamini serumları da satılıyor ancak bunlar pahalıdır ve bir kez havaya maruz kaldıklarında etkinliklerini kaybederler. Soğrudan cilde uygulanan limon suyu sivilce izlerini azaltmanın en iyi yollarından biridir.

Cildi Beslemek İçin Zeytinyağı

Yüzde yoğun olarak oluşan sivilce çukurları cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir. Yatmadan önce yüzünüze doğrudan zeytinyağı sürün. Bu doğal yağ, gece boyunca cildinizin derinliklerine nüfuz edecek, cildinizi nemlendirecek, elastikiyetini geri kazandırmaya yardımcı olacaktır. Zeytinyağı dışında hindistan cevizi yağı ve çörek otu yağı da cildinizde kullanıp olumlu sonuç alabileceğiniz bir başka doğal yağ çeşitleridir.

Yukarıda yazılan doğal yöntemler çok fazla derin olmayan çukurlar ve izler için geçerlidir. Eğer yüzünüzdeki sivilce çukurları çok derinse ve uzun bir geçmişe sahipse doğal yöntemler tam anlamıyla istediğiniz sonucu vermeyecektir ancak yine de bir miktar iyileşme görülmesi muhtemeldir.

Kesin çözüm istiyorsanız cildiye uzmanıyla görüşüp tıbbi yardım almanız gerekebilir. Bunlar; lazer tedavisi, kimyasal peeling, dermabrazyon, mikrodermabrazyon ve çeşitli dolgu maddelerini enjekte etme yöntemlerini içerir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ