MorTilki.Com

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarışın Kadınlar İçin Saç Bakım Rehberi

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarışın Kadınlar İçin Saç Bakım Rehberi

Dikkat çekici ve göz alıcı bir özelliğe sahip sarı saçların, diğer saç renklerine göre bir takım dezavantajları bulunmaktadır. Sarı saçların yıkanması, bakımı ve rengin korunması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu işlemler sırasında dikkatli olunmazsa saçlar daha çabuk yıpranır ve kısa sürede rengi bozulabilir.

Doğal, röfle veya boya yöntemleri kullanılarak elde edilen sarı saçların, sağlıklı, canlı ve hacimli bir görünüme sahip olması oldukça mühimdir. Bunun için de sarışın kadınların saç bakımlarını yaparken bazı püf noktalarını bilmesi gerekmektedir. İşte sarı saçların bakımı için olmazsa olmaz bilgi ve öneriler…

Nemin Saç İçin Önemi

Nemin saçlar için önemi tartışılmaz bir konudur. Konu eğer sarı saçlarsa bu önem daha da artmaktadır. Saçtaki nem eksikliği, saç diplerini olumsuz etkileyerek saç tellerinin cansız ve zayıf düşmesine neden olur. Bu nedenle haftada bir defa saçınıza nem maskesi uygulamanız gerekmektedir.

Rengin Korunması

Sarı saçların rengini uzun süre koruyabilmesi için bazı özel şampuan ve saç bakım ürünleri bulunmaktadır. Sıradan ürünler kullanıldığı zaman saçın canlılığı kaybolur ve rengi her geçen gün koyu bir hale gelmeye başlar. Bu sebeplerden dolayı saçlar daha uzun süre aralıkları ile yıkanmalı ve kuru şampuan çeşitleri tercih edilmelidir.

Saçlarınızı Yıkarken Ilık Su Kullanın

Yıkama sırasında saçlara uygulanan aşırı sıcak su, saçın parlaklığını ve canlılığını kaybetmesine neden olacaktır. Sarı saçların rengini ve hacmini korumak için tercihiniz ılık sudan yana olmalıdır.

Kurulama Yaparken

Sarı saçların canlılığını ve rengini çabucak kaybetmesine neden olan saç bakım hatalarından birisi de, yıkama sonrası yanlış kurulama yöntemlerinin tercih edilmesidir. Saçlar kurulanırken yüksek ısıya maruz bırakan fön makineleri, saçtaki nemi yok eder ve dokuyu bozar. Bunun için sarı saçlar doğal yöntemlerle kurutulmalıdır.

Deniz veya Havuza Girmeden Önce…

Deniz suyunun tuz seviyesi ve havuz suyunda kullanılan klor gibi kimyasal maddeler saç renginize ciddi zararlar verebilir. Bu etkenlerin boyalı sarı saçlara vereceği zararı en aza indirmek için, deniz veya havuza girmeden önce saçlarınızı ıslatmanız gerekmektedir. Bu sayede sudaki zararlı maddelerin saça nüfuz etmesini engelleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ