MorTilki.Com

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Erkek çocuklar için saç modellerinin alabros, subay tıraşı ve klasik 3 numara ile sınırlı olduğu 90’lı yılları hatırlıyor musunuz? Neyse ki o günler geçmişte kaldı. Günümüzde, erkek çocuklar için yüzlerce farklı saç modeli var. Tabii bu kadar geniş yelpazedeki seçenek arasından ebeveynler olarak tercih yapmanız zor olabilir. İyi haber, bu konuda tek ihtiyacınız olan şey, size ilham olabilecek modellere göz atmak…

90’lı ve daha eski yıllarda çocuk olan biriyseniz, o dönemlerde saç tıraşı olmanın havalı bir şey olmadığını hatırlıyorsunuzdur. Nitekim, yakışıp yakışmadığına bakılmaksızın, tüm erkek çocuklar alabros, subay tıraşı veya 3 numara saç kesimiyle berberden çıkardı. Çünkü o yıllarda havalı olmaktan ziyade, önemli olan saçın kısa kesilmiş olmasıydı. Neyse ki, o günlerden bu güne dek çoğu şey değişti. Artık, her erkek çocuğun yüz tipine yakışan yüzlerce farklı modeli bulmak mümkün.

Anne ve babalar olarak hepimiz çocuğumuzun daha güzel ve havalı görünmesini istiyoruz. Yeni kıyafetler, ayakkabılar, şapka ve saatler… Ancak, iş saç tıraşına geldiğinde birçoğumuz kafa karışıklığı yaşayabiliyoruz. Sayısız saç modeli arasında hangisinin çocuğumuza daha çok yakışacağı konusu tam bir ikilem. Çocuğunuzun saçını nasıl kestirmeniz gerektiği aslında düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Tek yapmanız gereken şey, farklı modellere göz atarak fikir sahibi olmak. Sonrası, sizin ve oğlunuzun zevkine, berberinizin maharetine kalmış.

Son yılların en havalı, trend erkek çocuk saç modellerini içeren rehber niteliğinde bir makale hazırladık. Yazının devamında, erkek çocuk saç tıraşına yönelik çeşitli ipuçlarını bulacaksınız. Ayrıca, konu sonunda onlarca farklı erkek çocuk saç kesim modellerinin olduğu bir galeri göreceksiniz. Hazırsanız artık başlayalım!

Günümüzdeki erkek çocuk saç modellerinin çoğu Amerikan tıraşı olarak bilinen, yanlar ve arkanın daha kısa, ön ve üstün ise daha uzun olduğu saç tıraşı etrafında şekilleniyor. Bu tür modeller, tamamiyle kısa saç istemeyenler için oldukça ideal. Üst kısımda daha uzun saç olması çocuğunuzu güneşten korurken, yan ve arka bölgenin kısa olması ise tam bir rahatlık hissi sunar.

Modellerin çoğu birbirine benzer olsa da işin püf noktası çocuğunuzun saçlarını doğru şekilde tarayıp stil kazandırmaktır. Dikdörtgen ve üçgen yüz hatlarına sahip çocuklar için saçın üst kısmının daha yapışık olduğu stiller uygunken, yuvarlak yüzlü çocuklar saçlarını dikebilir veya kabarık bir şekil verebilir. Çünkü, saçı kabartmak veya dikmek uzun olan yüzün daha da uzun görünmesine neden olur.

Son dönemin popüler modellerinden biri de yan kısımlara tıraş makinesi ile çizgi çekilmesi. Dünyaca ünlü birçok futbolcunun bu modelde saç tıraşı olması, çizgili modelin trend olmasında etken oldu. Genel olarak, yan ve arka taraftaki saçın kısa olduğu bölgelere yatay bir çizgi çekiliyor. Sayısı ve tam olarak nereye yapılacağı size kalmış. Ne de olsa yaratıcılıkta sınır yok!

Yanların kısa ve uzun olan üst kısmın dikilerek elde edildiği dikenli saç modelleri, genç erkekler ve erkek çocuklar arasında oldukça popüler. Çocuğunuz, nereye gittiğine bağlı olarak istediği zaman saç stilini değiştirebilir.

Kıvırcık saçların taranması ve bakımı daha zor olabiliyor. Ancak, erkek çocuklar için bu zorluğun üstesinden gelmek çok kolay. Üst alın çizgisi, yan ve arka kısımları kısa, başın tepe noktasının görece daha uzun olduğu bir model oğlunuz için harika bir saç stili olabilir. Üstelik, her zaman şekil vermek için çocuğunuzun uğraşması gerekmez.

Yan kısmın tamamiyle aynı uzunlukta kesilmesi yerine, katmanlı bir şekilde çocuğunuzun tıraşını yaptırabilirsiniz. Bu modele, kulağa ve enseye yakın olan bölgedeki saçların 1 – 3 numara arasında kesilmesiyle başlanır. Başın üst kısımlarına doğru ilerledikçe saç daha uzun bırakılır. Tepedeki saçlar ise makasla kısaltılarak şekil verilir.

Çocuğunuzun yumuşak ve kolayca şekil alan saçları varsa o halde uzun ve geriye doğru taranabilen saç modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle okul çağındaki erkek çocuklar için ideal seçeneklerdendir.

Daha mütevazi ve klasik bir saç tıraşı için yan ve arka kısmın 3 numara, üst kısmın ise 6 ila 8 numara olduğu bir modeli tercih edebilirsiniz. Hatta evde makineniz varsa bu kolay tıraşı kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak, bu tarz geleneksel tıraşları her çocuğun beğenmediğini unutmayın. 🙂

Çocuğunuzun saçının daha farklı bir modelde olmasını istiyorsanız o halde bağlanabilir uzunlukta olan bir saç tıraşını düşünebilirsiniz. Bu modeller özellikle düz saçları olan erkek çocuklar için harikadır.

Arka kısmının bombeli olduğu saç modelleri, çocuğunuza daha ”delikanlı” bir görünüm kazandırır. Ayrıca, kış ve sonbahar gibi daha soğuk mevsimler için de oldukça uygundur. Hem düz hem de dalgalı saçları olan erkek çocuklar için ideal bir seçim.

Ense kısmı uzun olan saç modelleri geçtiğimiz birkaç sene boyunca oldukça popülerdi. Yanların tıraş makinesi ile kısaltıldığı bu modellerde, arka ve üst kısımlar makas ile kesilerek şekil veriliyor.

Fotoğraf eklemeleri yaparak erkek çocuk saç kesim modellerini ve konu hakkında çeşitli öneriler paylaştık. Çocuğunuz için uygun olan modeli halen bulamadığınızı düşünüyorsanız bir de aşağıdaki galeriye göz gezdirmenizde fayda var. Onlarca farklı tarzdaki model içinde eminim çocuğunuza uygun bir stil bulacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ