MorTilki.Com

Yemek Odası Dekorasyonu İçin Faydalı Fikirler ve Püf Noktaları

Yemek Odası Dekorasyonu İçin Faydalı Fikirler ve Püf Noktaları

Evlerin en göz önünde olan yerlerinden birisi de yemek odalarıdır. Yemek odaları dekore edilirken yanlış yöntemler kullanılırsa kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Dekorasyon yapılırken, evin her köşesi için dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Yemek odası dekorasyonu sırasında da dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunur.

Yemek Odası Dekorasyonu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1 –  Doğru Renk Uyumu

Yemek odası dekorasyonu sırasında, salon ve yemek odası arasında oluşan renk uyumsuzlukları ortaya çıkmaktadır. Renk uyumunun olduğu bir yemek odası için, salonun genel dekoru ile uyumlu olan tasarım malzemeleri, renk ve yemek masası seçimi önemlidir.

2 – Perde Seçilirken Dikkat Edilmeli

Yemek odasında kullanılan yemek masaları salonun manzaralı kısmında bulundurulur. Bu nedenle perde seçimi önemlidir. Uyumlu bir dekorasyon için perde seçimini yaparken, yemek masasına gelecek olan ışığa engel olmayacak ve yemek masası ile uyumlu olan perdeler seçilmelidir.

3 – Beyaz Renk Tonları Evi Aydınlık Gösterecektir

Yemek masası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk seçimidir. Yemek odasının içerisine giren ışıktan en doğru şekilde faydalanmanız için beyaz renk tonlarını tercih etmeniz gerekir. Ayrıca yemek masasını pencerelerin yakınına yerleştirmek gün ışından daha çok verim almanızı sağlar.

4 – Asil Bir Görünüm Etkisi Oluşturmak İçin Siyah Renkler

Sürekli önemli misafirler ağırlayan bir aile iseniz, misafirlere karşı asil bir görünüş etkisi bırakmak için siyah renk tonlarını tercih etmenizde fayda var. Siyah ve beyaz renk tonlarını iyi ayarlamanız istediğiniz etkiyi yaratacaktır.

5 – Aydınlatmanın Önemi

Yemek odasına şık ve dekoratif bir hava katmak için, yemek masasında çeşitli aydınlatma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Salonda kullanılan aydınlatma yöntemi ile uyumlu bir aydınlatma yöntemi, yemek masanıza özel bir hava katacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ