MorTilki.Com

Evinize Ayrı Bir Hava Katacak Duvar Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekler

Evinize Ayrı Bir Hava Katacak Duvar Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekler

Son dönemin yükselen trendlerinden duvar dekorasyonu sanatı, bir evi güzelleştirmenin en iyi yollarından biri ve dekorasyon sürecinin önemli adımlarındandır. Duvarları çevreleyen farklı ölçeklerdeki tablolar, aksesuarlar veya süslemeler, odada bulunan diğer eşyalarla uygun bir şekilde eşleştirildiği taktirde ortaya harika bir görüntü çıkarabilmektedir.

Odalarınızın boş duvarlarına uygulayabileceğiniz birkaç ekleme veya küçük değişiklik, evinizin genel görüntüsüne bambaşka bir hava katabilir. Bu boş alanları bir sanat eserine dönüştürmek isteyenlerdeniz doğru yerdesiniz. Tarzınız ne tür olursa olsun, bunu zevkinize uygun bir şekilde duvarlarınıza yansıtabileceğiniz bir yöntem mutlaka vardır. İster bir nostalji tutkunu olun, ister doğa meraklısı ya da sanat tutkunu, sizin için hazırladığımız fikir ve örneklerden ilham alarak duvarlarınızı özelleştirebilirsiniz.

Detayları Duvarda Birleştirin

Odanızda sürekli bulundurmayı sevdiğiniz eşyaları, aynı tarzı yansıtan duvar kağıdı, süslemeler ve jaluzi gibi uygun parçalarla eşleştirin ve duvarınıza uygulayın. Detayları ortaya çıkarmak için parlak ve cesur renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Bu tür dekoratif detaylar, küçük alanlarda bile büyük etkiler yaratabilir.

Büyük Ölçekli Tablolara Yer Verin

Duvar rengiyle uyumlu bir çerçeveyle odanızı süsleyecek büyük boy bir fotoğraf ya da resim, tablodaki tonun bütün alana yayılmasını sağlayarak mükemmel bir görüntü oluşturacaktır. Aynı yöntemi, siyah beyaz görseller tercih ederek minimalist alanlar için de kullanabilirsiniz.

Duvarlarınızı Galeriye Dönüştürün

Fotoğraf albümlerinizde bulunan ve sizin için anlam ifade eden fotoğrafları, farklı büyüklüklerde olsalar bile uyumlu çerçeveler kullanarak duvarda kullanabilirsiniz. Bu tür bir dekorasyon tercihi, odanızda sanat galerisi havası oluşturur ve daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayabilir. Uygulama yaparken geniş tabloların tavan kısmında olmasına dikkat edin.

Duvarda Ayna Kullanımı

Dekorasyon hakkında en ufak bilgi sahibi olanlar bile, aynaların ışığı yansıtma özelliği sayesinde mekanları daha büyük gösterdiğini bilirler. Duvarınızın uygun bir yerine asacağınız büyük boy bir ayna, içerinin daha aydınlık ve modern görünmesine yardımcı olacaktır.

Dokuma Parçalarla Nostaljik Bir Esinti Oluşturun

1970’li yıllarda birçok evde kullanılan duvar askıları, evlerinde nostaljik bir hava yaratmak isteyenler için iyi bir fikir olabilir. Biraz emek vererek yapabileceğiniz veya hazır alabileceğiniz bu tür duvar dekorasyon ürünleri, ortama benzersiz bir sıcaklık katabilir.

Duvarınıza Doğal Bir Doku Kazandırın

İçinizdeki doğa tutkusunu duvar dekorasyon sanatıyla birleştirerek evinize harika bir doku kazandırmaya ne dersiniz? Çok sayıda farklı alternatifle satılan bu yapışkan duvar kağıtlarıyla tarzınızı kolayca duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Üstelik duvarlara zarar vermez ve daha sonra çıkarılabilir özellikte ürünlerdir. 

Duvarınızı Dev Bir Yazı Tahtasına Çevirin

Bu dekorasyon örneğini ofis, çalışma odası, oyun odası veya mutfak duvarının bir kısmında uygulayabilirsiniz. Son yıllarda birçok evde kullanılmaya başlayan beyaz tahta trendi için farklı tonlarda baskılar mevcuttur. Bu yönü, işlevsel olmasının yanı sıra odanıza modern bir görünüm kazandırabilir.

Duvarı Depolama Alanına Çevirin

Eşyalarınız artık evinizdeki dolaplara sığmıyor mu? Bu tür zekice bir duvar dekorasyonu fikriyle hem fazla eşyalarınız için yer bulabilir, hem de odanızın duvarında çarpıcı bir görünüm oluşturabilirsiniz. İlk olarak duvarda delikli bir pano oluşturun ve küçük eşyaları kümeli bir şekilde panodaki kancalara asın.

Bisikletinizi Duvara Monte Edin

Duvara sabitlediğiniz farklı renklerdeki montaj sistemlerine bisikletinizi monte edebilirsiniz. Bu fikir bazılarına çılgınca gelebilir ancak bu sayede alandan tasarruf edebilir ve duvarınızı göz alıcı bir şekle büründürebilirsiniz. Söz konusu dekorasyon fikri, doğayla iç içe evlerde kullanışlı ve fonksiyoneldir.

Banyo Duvarlarında Renkli Kaplamalar Kullanın

Duvar panelleri, küçük alanlarda ortaya çıkan boğucu havayı ortadan kaldırmanın en iyi yoludur. Farklı renklerdeki bu kaplamalar, evinizdeki dar alanlara ayrı bir his katacaktır. Tek katlı küçük evlerde ikamet edenler, dilerlerse bunun gibi ahşap tahtalarla dış cephelerinin göz önünde bulunan bölümleri de kaplayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ