MorTilki.Com

2020 Dekorasyon Trendleri ve İç Dekorasyon Önerileri

2020 Dekorasyon Trendleri ve İç Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarını daha kullanılabilir hale getiren ve güzel gösteren dekorasyon trendleri her geçen yıl yenileniyor. Dünyaca ünlü tasarımcılar ve dekoratörler, gelişen teknoloji ve yeni çıkan ürünleri takip ederek ev dekorasyonuna yön veren trendleri belirliyor…

Ortamı daha samimi gösteren doğal ürünlerden esinlenerek tasarlanan mobilyalar, evin içerisindeki karmaşık görüntüyü ortadan kaldırıyor. Sıradışı zemin tasarımları, duvar ve mobilyalarda kullanılan gri tonlar 2020 dekorasyon trendlerinin göze ilk çarpan detaylarından oluyor.

Yeni sezonda evlerin iç mekan dekorasyonunda birçok yenilikle karşılaşacağız. Bütün bu yeniliklerin amacı ise yaşam alanını kullanan aile bireylerini daha fazla rahat ettirmek. Evin farklı odalarında kullanan eşyalarda ve aksesuarlarda doğadan ilham alınan renkler kullanılıyor. Evini dekore etmek isteyenler ve yeni ev sahibi olmayı düşünenler için uzman dekoratörlerin önerilerini ve ilham alınabilecek 2020 dekorasyon trendlerini hazırladık…

2020 Dekorasyonunda Kullanılan Renkler

Dekor işlemi sırasında tercih edilen renkler, iç mekanların ferah görünmesine katkı sağlayan önemli unsurlardan. Yanlış renk kullanımı, odanın karanlık görünmesine neden olarak evde geçirilen vakitleri kabusa çevirebiliyor. 2020 yılında, mobilya, tekstil ürünleri ve duvarlarda kullanılan açık gri renk tonları ön plana çıkıyor.

Zeminlerde Doku Karışımı

İç mekanların göze ilk çarpan kısımlarından zemin dekorasyonu, bu yıl pek alışagelmedik bir tasarımla bizi karşılıyor. Zeminde kullanılan malzemelerde doku ve desenlerin kaynaştığını görüyoruz. Bu tür tasarımlar, iç mekanlara modern bir dokunuş sağlıyor. Yüzeylerde kullanılan malzemelerde ise iç mekandaki koltuk ve mobilyalarla uyumlu renkler tercih ediliyor.

Küvetler Geri Dönüyor

Banyoda zamanın nasıl geçtiğini bize unutturan küvetler, son yıllarda popülerliğini kaybetmiş ve yerini geniş duşakabinlere bırakmıştı. 2020 banyo dekor trendlerinde modern küvetlerin yeniden banyolarda kullanılmaya başladığını görüyoruz. Minimal tarzla dekore edilen banyolarda kullanılan geniş küvetler, bu alanı adeta bir spa merkezine dönüştürüyor.

Duvarlarda Geometrik Şekiller

Odadaki eşyalarla uyumlu renk ve şekillerdeki farklı geometrik figürler, duvarlar için orijinal bir fikir gibi görünüyor. Tasarımcılar, bu tür şekillerin ev ahalisine huzur verdiğini savunuyor. Beşgen, altıgen ve elması andıran şekiller, dekoratif masa ve lambalarla birlikte muhteşem bir uyum yakalıyor.

Altın Renkli Aksesuarlar

Parlak altın rengi, iç mekanlarda kullanılan aksesuarların görünebilirliğini artırıyor. Lamba, fotoğraf çerçeveleri, mobilya ayakları ve musluk gibi aksesuarlarda kullanılan bu renk, ev dekorasyonunu tamamlayan en şık trendlerden. Altın renginin iç mekanlara kattığı zarafet, en basit alanların bile mükemmel görünmesini sağlıyor.

Kapaksız Dolaplar

Giyinme odalarında kullanılan kapaksız dolap modelleri, kullanıcıları kapak derdinden kurtarmasının yanı sıra alanı da daha kullanışlı hale getiriyor. Eğer bu tür bir dolap kullanıyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli husus daima düzenli olmaya özen göstermeniz! Çünkü rastgele yerleştiren kıyafetler ortamın bütün büyüsünü bozuyor.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ