MorTilki.Com

Dubleks Evler İçin Merdiven Dekorasyon Önerileri

Dubleks Evler İçin Merdiven Dekorasyon Önerileri

Merdivenler evin omurgasıdır. Sadece bir mekanın odalarını ve ruhunu birbirine bağlamakla kalmazlar, aynı zamanda konukları girişte karşılayan ilk şeydirler. Bu kadar önemli ve işlevsel bir amacı olan merdivenler, evin geri kalan kısmı kadar modern ve iyi dekore edilmiş olmayı hak ediyor.

Konu dekorasyon olunca evdeki her oda özenle dekore edilir ancak en çok trafiğin yaşandığı merdivenler çoğu zaman ihmal edilir. Oysa ki, merdivenleri dekore etmek çoğu zaman fazla çaba gerektirmez ve evinizin havasını anında değiştirebilir. Eğer dubleks bir eviniz varsa merdivenleri muhtemelen her gün onlarca kez kullanıyorsunuzdur. Bu kadar sık kullandığınız bu alanda geçen yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirmeye ne dersiniz?

Hayalinizdeki dekoru oluşturmanızda size ilham kaynağı olabilecek merdiven dekorasyon önerilerinden oluşan bir galeri hazırladık. Tarzınız ne olursa olsun (rustik, modern, geleneksel veya tamamen farklı bir şey), bu listede zevkiniz ve bütçeniz için mükemmel bir plan var…

Saksı Çiçekleri İçin İdeal Bir Alan Oluşturun

Eğer evde çiçek yetiştirmek gibi bir hobiniz varsa ve onları nereye koyacağınız konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız size iyi bir önerimiz var. Merdiven bölgesine yerleştireceğiniz duvar rengindeki basit bir raf, saksı çiçekleriniz için ideal bir alan oluşturacaktır. Dahası, bu sayede masrafsız ve zahmetsizce merdiven duvarını dekore etmiş olacaksınız.

Merdivenleri Aplikler ile Aydınlatarak Dekore Edin

Sıradan merdivenleri, duvara monte edeceğiniz aplik avizeler ile aydınlatabilirsiniz. Evinizde minimalist bir stil oluşturacak bu aydınlatmanın merdivenlerinize ayrı bir hava katacağına emin olabilirsiniz.

Merdiven Duvarları İçin Farklı Boylarda Aynalar Kullanın

Farklı boylarda aynaları çerçeveletip merdiven duvarlarına asmayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz bu fikri kafanızda canlandırın derim. Aynı zamanda merdiven boşluğunun tavanına asacağınız şık bir avizenin pırıltılısı aynalarınızda ışıldayarak hoş bir dekor oluşturacaktır.

Aile Anılarınızı Toplamak İçin Güzel Bir Alan

Herkesin ailesiyle geçirdiği güzel zamanlara ait anılarının olduğu fotoğrafları vardır. Bu fotoğrafları merdiven duvarlarına asmaya ne dersiniz? Hem bu alanı dekore etmiş olacaksınız hem de merdivenlerden inip çıktıkça güzel anılarınıza yeniden tanıklık edeceksiniz.

Büyük Bir Duvar Saati Tüm Havayı Değiştirebilir

Merdiven dekorasyonu için fazla uğraş gerektirmeyen bir başka fikir daha. Duvara asacağınız büyük boy bir duvar saati evin tüm havasını olumlu şekilde değiştirebilir. Bu arada, saati zemin kattan bakınca görünecek bir noktaya astığınızdan emin olun.

Çocuğunuzun ilk Sanat Galerisini Merdivenlerinizde Oluşturun

Çocuğunuzun yaptığı resimleri çerçeveletip merdiven duvarına asmak oldukça güzel bir fikir. Bu sayede hem çocuğunuza hoş bir jest yaparak sevginizi göstermiş olacaksınız hem de duvarlarınız rengarenk dekore edilmiş olacak. Sizce de harika bir dekorasyon fikri değil mi?

Merdiven Boşluğunu Kitaplığa Dönüştürün

İlk örneğimizdeki saksı çiçeklerini merdiven boşluğuna yerleştirme fikrimizi hatırlayın. Aynı şekilde, bu alana basit bir raf monte ederek küçük bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Ayrıca duvara asacağınız farklı temalardaki fotoğraflar ile değişik stiller oluşturmanız mümkün.

Merdivenlerde Kısa Bir Mola Alanı

Bu dekoru oluşturmak için geniş bir merdiven aralığına ihtiyacınız var. Eğer merdivenlerinizde böyle geniş bir alan varsa burayı kısa bir mola yeri olacak şekilde dizayn edebilirsiniz. Özellikle yaşlı konuklarınız bu alanı çok sevecek. 🙂

Merdivenlerde Mavi ve Beyaz Uyumu

Mavi ve nötr bir renk olan beyaz hemen hemen her durumda mükemmel uyum sağlar. Bu şahane uyumu merdivenlerinizde kullanabilirsiniz. Teferruatlı dekorlara zaman ve para harcayamam diyorsanız basamaklarınızı mavi-beyaz renklere boyamanız bile evinizin havasını değiştirmeye yetecektir.

Sadelikten Vazgeçmem Diyenler İçin

Sadelikten yana zevkleri olan biriyseniz işiniz çok daha kolay diyebilirim. Duvara asacağınız şık bir ayna ve granit görünümlü hoş bir saksı istediğiniz dekoru oluşturmanızda size yardımcı olabilir.

Yukarıda fazla zaman ve para harcamadan merdiven dekoru oluşturmanıza yardımcı olabilecek yapması kolay 10 örnek sıraladık. Bu modeller size uygun değilse ve aradığınızı henüz bulamadıysanız onlarca farklı merdiven dekorasyon örneği olan aşağıdaki galeriye göz atmanızda fayda var. Umarız herkes için faydalı bilgiler içeren bir yazı olmuştur. Hoşça ve bizi takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ