MorTilki.Com

Minimalist Banyo Dekorasyonu Örnekleri ve Faydalı Olabilecek Öneriler

Minimalist Banyo Dekorasyonu Örnekleri ve Faydalı Olabilecek Öneriler

Dekorasyon alanında son dönemlerde sıkça duymaya başladığımız minimalizm trendi, yaşam alanlarını daha sadece ve kullanışlı hale getirmek isteyenlerin rağbet gösterdiği bir tarz. Evin önemli alanlarından olan banyolara da yansıyan bu minimalist tarz, hem kullanım hem de bütçe açısından gözle görülür avantajlar sağlıyor. Banyolarını dekore etmek isteyenlerin işine yarayacak önerileri ve minimalist banyo örneklerini bir araya getirdik.

Daha az eşya daha fazla işlevsellik düşünce yapısına sahip olanların ilk tercihi olan minimalist dekorasyon, yaşam alanlarının bütün kısımlarını kapsıyor. Karmaşık bir banyodan sıkılanlar ve burada geçirilen vakitlerin daha eğlenceli hale gelmesini isteyenler, minimalist banyo tasarımlarını kolaylıkla uygulayabilirler. 

Hangi Renkler Tercih Edilmeli?

Minimalist banyo fikrine sahip olanlar, fayans, tavan ve eşyalarda daha çok beyaz ve grinin tonları arasında seçimler yapmalıdır. Renk seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli konu ise, az renk kullanarak renk karmaşasına mahal vermemektedir. Banyonuzda huzurlu ve sakin hissetmeniz için bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.

İşlevsel Eşyalara Yer Verin

Minimalizmin ana kuralı olan sadelik ve işlevsellik, banyo dekorasyonunda kullanılacak eşyaların seçimi sırasında daha fazla önem kazanıyor. Banyonun çeşitli yerlerinde bulunan, fazla yer kaplayan ve renk uyumunu bozan eşyalardan kurtulmanız gerekmektedir. Günlük olarak banyoda kullandığınız bakım ve temizlik ürünlerini ortadan kaldırmalı, bu eşyalara kolay ulaşabileceğiniz bir saklama alanı yaratmalısınız.

Ayna Seçimi

Bu dekorasyon tarzını uygularken ayna seçimini görmezden gelmemeniz gerekiyor. Banyonuzun büyüklüğü ve mimarisine göre ayna seçimi yapmalısınız. Bu alanda kullanılan aynalar, özellikle küçük banyoların daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Eğer alanınız kısıtlıysa dolaplı aynaları tercih etmeli, geniş bir banyoya sahipseniz tercihiniz dekoratif aynalardan yana olmalıdır.

İlham Alabileceğiniz En Güzel Minimalist Banyo Dekorasyonu Örnekleri:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ